Różne typy taśm klejących. Do czego są wykorzystywane?

Najbardziej znanym gatunkiem taśmy lepiącej, którą w praktyce każdy posiada w domu jest taśma jednostronna. Jednak dużo osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje sporo innych gatunków taśm klejących, które można wykorzystać do wielorakich zadań. W tym tekście przyjrzymy się gatunkom taśm i do czego są one użytkowane.

Jednym z najbardziej wielozadaniowym gatunkiem taśmy jest taśma dwustronna. Obecna jest w wielu domach do utrzymania dywanów podłogowych w jednym miejscu. Taśmy wytrwałe na działanie wody użytkuje się do reperowania rozerwanych węzy ogrodowych. Znaczna część taśm przydaje się do klejenia elementów plastikowych przykładowo w dziecinnych zabawkach.

Kolejnym gatunkiem taśmy jest taśma elektryczna. Użytkuje się ją w trakcie wykonywania instalacji elektrycznej w domu. W inny sposób, w którym taśma elektryczna jest ważna jest naprawa przewodów elektrycznych. Przed wymianą uszkodzonego druta można go chwilowo naprawić za pomogą tej specjalnej taśmy. Ponadto przyda się przy montowaniu anteny do tv, w szczególności do zabezpieczania elementów, które są poddawane działaniu wielorakim warunkom atmosferycznym. W taki sposób można chronić wtyczki przed deszczem i śniegiem.

Jeszcze innym gatunkiem taśmy jest taśma pakowa. Przydatna jest w szczególności w czasie okresów świątecznych do zabezpieczania prezentów. Takie taśmy są najczęściej kolorowe i mają wielorakie wzory. Bez tego żaden podarunek nie może być bezpiecznie przechowywany pod choinką.